Race Results for…
Steve Cullen Healthy Heart Club Run/Walk

February 10, 2018 Results presented by Badgerland Striders and timed by Absolute Race Timing
Participants:
262
Last Updated:
2/10/2018 11:34:33 AM

Overall Results

Age Group Results

Results are preliminary for 3 days

Stats

Leaderboards

Jump to a Leaderboard

8K

Male - Overall
Bib Name Chip Elapsed Pace City Age
1 1311 DAVID LUY 00:25:58 05:11 min/mile BROOKFIELD 26
2 421 ZACH BRUNS 00:27:38 05:31 min/mile MILWAUKEE 31
3 1305 JOHN LIDDELL 00:27:43 05:32 min/mile WAUWATSOA 27
Female - Overall
Bib Name Chip Elapsed Pace City Age
1 1433 MEGHAN KIANI 00:34:31 06:54 min/mile WAUWATOSA 25
2 1328 MEL MURPHY 00:35:02 07:00 min/mile DELAFIELD 44
3 628 JESSI CRAIN 00:35:24 07:04 min/mile WAUKESHA 29

Overall Results

Tip: Swipe the results table to view more.
263 entrants …
8K Results
Bib Name Chip Elapsed Division Div Place Gender Pace Gender Place Age Age Place City State Team Name
1311 DAVID LUY 00:25:58 8K 1 M 05:11 min/mile 1 26 1 BROOKFIELD WI PERFORMANCE RUNNING MALE
421 ZACH BRUNS 00:27:38 8K 2 M 05:31 min/mile 2 31 1 MILWAUKEE WI PERFORMANCE RUNNING MALE
1305 JOHN LIDDELL 00:27:43 8K 3 M 05:32 min/mile 3 27 2 WAUWATSOA WI
772 BEN GARBE 00:28:51 8K 4 M 05:46 min/mile 4 28 3 WAUKESHA WI PERFORMANCE RUNNING MALE
1384 JOSH SOLORIO 00:29:15 8K 5 M 05:51 min/mile 5 29 4 WEST ALLIS WI PERFORMANCE RUNNING OUTFI
1385 JOSEPH SOSA 00:29:20 8K 6 M 05:52 min/mile 6 34 2 RACINE WI RACINE AREA RUNNING CLUB
1369 GRIFFIN SCHROEDER 00:30:27 8K 7 M 06:05 min/mile 7 31 3 OCONOMOWOC WI
746 JAMES DAUL 00:30:53 8K 8 M 06:10 min/mile 8 33 4 WAUWATOSA WI PERFORMANCE RUNNING OUTFI
1301 MACKENZIE LASKA 00:31:01 8K 9 M 06:12 min/mile 9 30 5 WAUWATOSA WI PERFORMANCE RUNNING OUTFI
1361 MICHAEL ROSPENDA 00:31:40 8K 10 M 06:20 min/mile 10 36 1 MILWAUKEE WI PERFORMANCE RUNNING OUTFI
1297 BEN LAMERS 00:31:48 8K 11 M 06:21 min/mile 11 26 5 NAPERVILLE IL PERFORMANCE RUNNING MALE
1295 MITCH LACY 00:32:20 8K 12 M 06:28 min/mile 12 26 6 MILWAUKEE WI GRUBER LAW OFFICES
1300 NATHAN LANSER 00:32:20 8K 13 M 06:28 min/mile 13 36 2 BROOKFIELD WI PERFORMANCE RUNNING OUTFI
1393 RICK STEFANOVIC 00:32:44 8K 14 M 06:32 min/mile 14 55 1 MILWAUKEE WI
1403 PAUL TRUMBLE 00:32:54 8K 15 M 06:34 min/mile 15 37 3 SHOREWOOD WI
1322 RICH MERTES 00:33:05 8K 16 M 06:37 min/mile 16 46 1 WAUWATOSA WI
1394 CONNOR STENGEL 00:33:18 8K 17 M 06:39 min/mile 17 26 7 MILWAUKEE WI GRUBER LAW OFFICES
770 MATT FRITSCHEL 00:33:20 8K 18 M 06:40 min/mile 18 37 4 GRAFTON WI
790 AARON HEIRING 00:33:24 8K 19 M 06:40 min/mile 19 28 8
1470 MICHAEL TOLL 00:33:55 8K 20 M 06:47 min/mile 20 38 5
1327 MANIS MULLARKEY 00:34:27 8K 21 M 06:53 min/mile 21 27 9 MILWAUKEE WI
1433 MEGHAN KIANI 00:34:31 8K 22 F 06:54 min/mile 1 25 1 WAUWATOSA WI
1359 JOSE RODRIGUEZ 00:34:32 8K 23 M 06:54 min/mile 22 46 2 MILWAUKEE WI
779 CHRIS GONZALEZ 00:34:49 8K 24 M 06:57 min/mile 23 21 1 WAUKESHA WI ONETOUCHPOINT STRIDERS
1353 JAMES RICKER 00:34:53 8K 25 M 06:58 min/mile 24 54 1 WEST ALLIS WI RACINE AREA RUNNING CLUB
1328 MEL MURPHY 00:35:02 8K 26 F 07:00 min/mile 2 44 1 DELAFIELD WI Z RUNNERS
628 JESSI CRAIN 00:35:24 8K 27 F 07:04 min/mile 3 29 2 WAUKESHA WI
522 DAVID CLOSE 00:35:26 8K 28 M 07:05 min/mile 25 45 3 WAUWATOSA WI
701 STEVE CUMMINS 00:35:56 8K 29 M 07:11 min/mile 26 59 2 SLINGER WI
1410 THOMAS VESELKA 00:35:57 8K 30 M 07:11 min/mile 27 49 4 OAK CREEK WI PERFORMANCE RUNNING MALE
1078 MATTHEW HOFFMAN 00:36:09 8K 31 M 07:13 min/mile 28 40 1 MENOMONEE FALLS WI
1283 MICHAEL KLAVER 00:36:13 8K 32 M 07:14 min/mile 29 25 10 WAUWATOSA WI
1419 STEPHEN WILLIAMS 00:36:16 8K 33 M 07:15 min/mile 30 54 2 MILWAUKEE WI
398 JESSICA BRADEN 00:36:21 8K 34 F 07:16 min/mile 4 30 1 BROOKFIELD WI
1314 TONY MAIO 00:36:22 8K 35 M 07:16 min/mile 31 57 3 ST. FRANCIS WI PERFORMANCE RUNNING MALE
1368 DON SCHOBERG 00:36:30 8K 36 M 07:18 min/mile 32 65 1 NEW BERLIN WI
775 BILL GILMORE 00:36:34 8K 37 M 07:18 min/mile 33 58 4 GLENDALE WI
1298 TIM LAMMERS 00:36:42 8K 38 M 07:20 min/mile 34 50 3 MENOMONEE FALLS WI RACINE AREA RUNNING CLUB
754 KATIE DISHINGER 00:36:44 8K 39 F 07:20 min/mile 5 35 1 WAUWATOSA WI
1438 MAGGIE FROH 00:36:44 8K 40 F 07:20 min/mile 6 15 1 MILWAUKEE WI
360 MICHAEL BODE 00:36:50 8K 41 M 07:22 min/mile 35 39 6 GREENDALE WI
658 DAVID CULLEN 00:36:58 8K 42 M 07:23 min/mile 36 58 5 MILWAUKEE WI
1386 SARA SOSA 00:37:00 8K 43 F 07:24 min/mile 7 35 2 RACINE WI RACINE AREA RUNNING CLUB
1288 ERIC KORBITZ 00:37:20 8K 44 M 07:28 min/mile 37 56 6 WHITEFISH BAY WI
7 STEVEN ACOSTA 00:37:33 8K 45 M 07:30 min/mile 38 50 4 MILWAUKEE WI
1445 EMMA GROGAN 00:37:48 8K 46 F 07:33 min/mile 8 18 2 PEWAUKEE WI
1278 JASON KENESIE 00:37:54 8K 47 M 07:34 min/mile 39 41 2 KENOSHA WI
407 DAVID BRETL 00:38:05 8K 48 M 07:37 min/mile 40 54 5 WAUWATOSA WI
1280 KAYVON KIANI 00:38:25 8K 49 M 07:41 min/mile 41 29 11 WAUWATOSA WI
677 MARV CUMMINGS 00:38:29 8K 50 M 07:41 min/mile 42 65 2 OAK CREEK WI RACINE AREA RUNNING CLUB
263 entrants …

Winners

Tip: Slide the results table left and right to view more.
Overall
Bib Name Chip Elapsed Division Div Place Gender Pace Gender Place Age Age Place City State Team Name
1311 DAVID LUY 00:25:58 8K 1 M 05:11 min/mile 1 26 1 BROOKFIELD WI PERFORMANCE RUNNING MALE
421 ZACH BRUNS 00:27:38 8K 2 M 05:31 min/mile 2 31 1 MILWAUKEE WI PERFORMANCE RUNNING MALE
1305 JOHN LIDDELL 00:27:43 8K 3 M 05:32 min/mile 3 27 2 WAUWATSOA WI
772 BEN GARBE 00:28:51 8K 4 M 05:46 min/mile 4 28 3 WAUKESHA WI PERFORMANCE RUNNING MALE
1384 JOSH SOLORIO 00:29:15 8K 5 M 05:51 min/mile 5 29 4 WEST ALLIS WI PERFORMANCE RUNNING OUTFI
1433 MEGHAN KIANI 00:34:31 8K 22 F 06:54 min/mile 1 25 1 WAUWATOSA WI
1328 MEL MURPHY 00:35:02 8K 26 F 07:00 min/mile 2 44 1 DELAFIELD WI Z RUNNERS
628 JESSI CRAIN 00:35:24 8K 27 F 07:04 min/mile 3 29 2 WAUKESHA WI
398 JESSICA BRADEN 00:36:21 8K 34 F 07:16 min/mile 4 30 1 BROOKFIELD WI
754 KATIE DISHINGER 00:36:44 8K 39 F 07:20 min/mile 5 35 1 WAUWATOSA WI
1 - 14
Bib Name Chip Elapsed Division Div Place Gender Pace Gender Place Age Age Place City State Team Name
128 KAILI AUCHAMPACH 00:46:06 8K 126 F 09:13 min/mile 35 13 1 ELM GROVE WI TEAM CVC
465 EMMA CEPULIS 00:59:48 8K 247 F 11:57 min/mile 101 14 2 WAUWATOSA WI
15 - 19
Bib Name Chip Elapsed Division Div Place Gender Pace Gender Place Age Age Place City State Team Name
1438 MAGGIE FROH 00:36:44 8K 40 F 07:20 min/mile 6 15 1 MILWAUKEE WI
1445 EMMA GROGAN 00:37:48 8K 46 F 07:33 min/mile 8 18 2 PEWAUKEE WI
20 - 24
Bib Name Chip Elapsed Division Div Place Gender Pace Gender Place Age Age Place City State Team Name
779 CHRIS GONZALEZ 00:34:49 8K 24 M 06:57 min/mile 23 21 1 WAUKESHA WI ONETOUCHPOINT STRIDERS
1345 JUSTIN PIPPEL 00:43:20 8K 100 M 08:40 min/mile 76 22 2 GRAND HAVEN MI
1079 TED HOLLAND 00:43:27 8K 104 M 08:41 min/mile 79 22 3 MILWAUKEE WI
753 NISHANT DESHPANDE 00:44:41 8K 115 M 08:56 min/mile 86 23 4 SHOREWOOD WI
748 JACOB DAVIES 00:44:43 8K 116 M 08:56 min/mile 87 24 5 MILWAUKEE WI EY STRIDES FOR HEARTS MALE
1443 CAROLINE FROH 00:40:45 8K 70 F 08:09 min/mile 14 24 1 MILWAUKEE WI
623 ALLISON COTTER 00:43:21 8K 102 F 08:40 min/mile 25 23 2
405 CIANNA BRAND 00:48:59 8K 152 F 09:47 min/mile 48 24 3 MILWAUKEE WI GRUBER LAW OFFICES
542 CORIE COCHRAN 00:52:37 8K 196 F 10:31 min/mile 74 22 4 MILWAUKEE WI EY STRIDES FOR HEARTS FEMALE
25 - 29
Bib Name Chip Elapsed Division Div Place Gender Pace Gender Place Age Age Place City State Team Name
1311 DAVID LUY 00:25:58 8K 1 M 05:11 min/mile 1 26 1 BROOKFIELD WI PERFORMANCE RUNNING MALE
1305 JOHN LIDDELL 00:27:43 8K 3 M 05:32 min/mile 3 27 2 WAUWATSOA WI
772 BEN GARBE 00:28:51 8K 4 M 05:46 min/mile 4 28 3 WAUKESHA WI PERFORMANCE RUNNING MALE
1384 JOSH SOLORIO 00:29:15 8K 5 M 05:51 min/mile 5 29 4 WEST ALLIS WI PERFORMANCE RUNNING OUTFI
1297 BEN LAMERS 00:31:48 8K 11 M 06:21 min/mile 11 26 5 NAPERVILLE IL PERFORMANCE RUNNING MALE
1433 MEGHAN KIANI 00:34:31 8K 22 F 06:54 min/mile 1 25 1 WAUWATOSA WI
628 JESSI CRAIN 00:35:24 8K 27 F 07:04 min/mile 3 29 2 WAUKESHA WI
5 COLLEEN CULLEN 00:40:39 8K 69 F 08:07 min/mile 13 25 3 MILWAUKEE WI
1427 SAVANNAH YOUNG 00:42:32 8K 85 F 08:30 min/mile 20 25 4 ATLANTA GA
755 SHANNON DUNNE 00:44:31 8K 113 F 08:54 min/mile 28 28 5 WAUWATOSA WI
30 - 34
Bib Name Chip Elapsed Division Div Place Gender Pace Gender Place Age Age Place City State Team Name
421 ZACH BRUNS 00:27:38 8K 2 M 05:31 min/mile 2 31 1 MILWAUKEE WI PERFORMANCE RUNNING MALE
1385 JOSEPH SOSA 00:29:20 8K 6 M 05:52 min/mile 6 34 2 RACINE WI RACINE AREA RUNNING CLUB
1369 GRIFFIN SCHROEDER 00:30:27 8K 7 M 06:05 min/mile 7 31 3 OCONOMOWOC WI
746 JAMES DAUL 00:30:53 8K 8 M 06:10 min/mile 8 33 4 WAUWATOSA WI PERFORMANCE RUNNING OUTFI
1301 MACKENZIE LASKA 00:31:01 8K 9 M 06:12 min/mile 9 30 5 WAUWATOSA WI PERFORMANCE RUNNING OUTFI
398 JESSICA BRADEN 00:36:21 8K 34 F 07:16 min/mile 4 30 1 BROOKFIELD WI
1383 LAURA SMITH 00:38:48 8K 52 F 07:45 min/mile 9 33 2 PORT WASHINGTON WI
1292 KAREN KRUGER 00:40:17 8K 63 F 08:03 min/mile 11 30 3 FRANKLIN WI PERFORMANCE RUNNING OUTFI
1339 KIRSTEN OLSON 00:42:40 8K 91 F 08:32 min/mile 22 30 4 WAUKESHA WI
795 KAHLA HENDRICKS 00:43:50 8K 105 F 08:46 min/mile 26 30 5 MILWAUKEE WI FROEDTERT
35 - 39
Bib Name Chip Elapsed Division Div Place Gender Pace Gender Place Age Age Place City State Team Name
1361 MICHAEL ROSPENDA 00:31:40 8K 10 M 06:20 min/mile 10 36 1 MILWAUKEE WI PERFORMANCE RUNNING OUTFI
1300 NATHAN LANSER 00:32:20 8K 13 M 06:28 min/mile 13 36 2 BROOKFIELD WI PERFORMANCE RUNNING OUTFI
1403 PAUL TRUMBLE 00:32:54 8K 15 M 06:34 min/mile 15 37 3 SHOREWOOD WI
770 MATT FRITSCHEL 00:33:20 8K 18 M 06:40 min/mile 18 37 4 GRAFTON WI
1470 MICHAEL TOLL 00:33:55 8K 20 M 06:47 min/mile 20 38 5
754 KATIE DISHINGER 00:36:44 8K 39 F 07:20 min/mile 5 35 1 WAUWATOSA WI
1386 SARA SOSA 00:37:00 8K 43 F 07:24 min/mile 7 35 2 RACINE WI RACINE AREA RUNNING CLUB
1360 SHANNON ROLBIECKI 00:39:17 8K 54 F 07:51 min/mile 10 37 3 MILWAUKEE WI
1074 MINDY HINK 00:42:07 8K 81 F 08:25 min/mile 18 38 4 WEST ALLIS WI
1469 CRYSTAL TOLL 00:42:10 8K 82 F 08:26 min/mile 19 39 5
40 - 44
Bib Name Chip Elapsed Division Div Place Gender Pace Gender Place Age Age Place City State Team Name
1078 MATTHEW HOFFMAN 00:36:09 8K 31 M 07:13 min/mile 28 40 1 MENOMONEE FALLS WI
1278 JASON KENESIE 00:37:54 8K 47 M 07:34 min/mile 39 41 2 KENOSHA WI
269 SCOTT BECKER 00:39:52 8K 58 M 07:58 min/mile 48 40 3 OAK CREEK WI PERFORMANCE RUNNING OUTFI
1389 FRED SSALI 00:42:36 8K 90 M 08:31 min/mile 69 40 4 MENOMONEE FALLS WI
1116 LARRY HOLZEN 00:42:43 8K 92 M 08:32 min/mile 70 43 5 WAUWATOSA WI
1328 MEL MURPHY 00:35:02 8K 26 F 07:00 min/mile 2 44 1 DELAFIELD WI Z RUNNERS
1429 REBECCA ZIMMER 00:40:52 8K 73 F 08:10 min/mile 15 41 2 BAYSIDE WI
784 LAILA GURNEY 00:41:40 8K 78 F 08:20 min/mile 17 44 3 SHOREWOOD WI
797 JEN HENSE 00:45:48 8K 123 F 09:09 min/mile 32 44 4 GERMANTOWN WI
783 KAREN GRUNERT 00:51:00 8K 174 F 10:12 min/mile 61 44 5 MILWAUKEE WI
45 - 49
Bib Name Chip Elapsed Division Div Place Gender Pace Gender Place Age Age Place City State Team Name
1322 RICH MERTES 00:33:05 8K 16 M 06:37 min/mile 16 46 1 WAUWATOSA WI
1359 JOSE RODRIGUEZ 00:34:32 8K 23 M 06:54 min/mile 22 46 2 MILWAUKEE WI
522 DAVID CLOSE 00:35:26 8K 28 M 07:05 min/mile 25 45 3 WAUWATOSA WI
1410 THOMAS VESELKA 00:35:57 8K 30 M 07:11 min/mile 27 49 4 OAK CREEK WI PERFORMANCE RUNNING MALE
609 DAN COLEMAN 00:38:32 8K 51 M 07:42 min/mile 43 45 5 MILWAUKEE WI
1309 BRENDA LODERMEIER 00:41:31 8K 76 F 08:18 min/mile 16 49 1 NEW BERLIN WI
1397 JACQUELYN SYLTE 00:42:35 8K 88 F 08:31 min/mile 21 48 2 WAUKEGAN IL
1330 JEN NEMEC 00:43:08 8K 96 F 08:37 min/mile 23 45 3 MENOMONEE FALLS WI
1370 AMY SCHULTZ 00:45:02 8K 118 F 09:00 min/mile 30 45 4 OAK CREEK WI
1329 DEANA NEIS 00:47:51 8K 144 F 09:34 min/mile 44 49 5 HORICON WI
50 - 54
Bib Name Chip Elapsed Division Div Place Gender Pace Gender Place Age Age Place City State Team Name
1353 JAMES RICKER 00:34:53 8K 25 M 06:58 min/mile 24 54 1 WEST ALLIS WI RACINE AREA RUNNING CLUB
1419 STEPHEN WILLIAMS 00:36:16 8K 33 M 07:15 min/mile 30 54 2 MILWAUKEE WI
1298 TIM LAMMERS 00:36:42 8K 38 M 07:20 min/mile 34 50 3 MENOMONEE FALLS WI RACINE AREA RUNNING CLUB
7 STEVEN ACOSTA 00:37:33 8K 45 M 07:30 min/mile 38 50 4 MILWAUKEE WI
407 DAVID BRETL 00:38:05 8K 48 M 07:37 min/mile 40 54 5 WAUWATOSA WI
1435 MICHELLE LANOUETTE 00:40:36 8K 68 F 08:07 min/mile 12 51 1 WAUWATOSA WI
1367 KAREN SCHMITT 00:43:54 8K 106 F 08:46 min/mile 27 52 2 JUNEAU WI
1390 NINA STANOSSEK 00:44:34 8K 114 F 08:54 min/mile 29 53 3 RICHFIELD WI
1315 WENDY MANZKE 00:45:57 8K 125 F 09:11 min/mile 34 52 4 PEWAUKEE WI
496 TATJANA CHENOWETH 00:46:21 8K 130 F 09:16 min/mile 36 50 5 OCONOMOWOC WI
55 - 59
Bib Name Chip Elapsed Division Div Place Gender Pace Gender Place Age Age Place City State Team Name
1393 RICK STEFANOVIC 00:32:44 8K 14 M 06:32 min/mile 14 55 1 MILWAUKEE WI
701 STEVE CUMMINS 00:35:56 8K 29 M 07:11 min/mile 26 59 2 SLINGER WI
1314 TONY MAIO 00:36:22 8K 35 M 07:16 min/mile 31 57 3 ST. FRANCIS WI PERFORMANCE RUNNING MALE
775 BILL GILMORE 00:36:34 8K 37 M 07:18 min/mile 33 58 4 GLENDALE WI
658 DAVID CULLEN 00:36:58 8K 42 M 07:23 min/mile 36 58 5 MILWAUKEE WI
394 KATHARINE BOTTONI 00:47:15 8K 139 F 09:27 min/mile 40 58 1 WAUWATOSA WI
1406 MARY TURNER 00:49:04 8K 154 F 09:48 min/mile 49 55 2 OAK CREEK WI
773 LISA GARMS 00:50:22 8K 171 F 10:04 min/mile 58 57 3 WAUKESHA WI
93 MARTHA ASLAKSON 00:51:37 8K 182 F 10:19 min/mile 66 56 4 RACINE WI
1376 BARB SEIDL 00:52:10 8K 186 F 10:26 min/mile 69 55 5 MENOMONEE FALLS WI
60 - 64
Bib Name Chip Elapsed Division Div Place Gender Pace Gender Place Age Age Place City State Team Name
634 DAVID CROSS 00:39:00 8K 53 M 07:48 min/mile 44 63 1 GLENDALE WI
791 JIM HEIRING 00:39:41 8K 56 M 07:56 min/mile 46 62 2 KENOSHA WI
1326 MIKE MONDLOCH 00:39:41 8K 57 M 07:56 min/mile 47 64 3 WAUKESHA WI
1291 THOMAS KROLL 00:42:12 8K 83 M 08:26 min/mile 64 63 4 WAUWATOSA WI
1447 ERIC SOVER 00:43:18 8K 99 M 08:39 min/mile 75 62 5 PEWAUKEE WI
1318 DARLENE MATERNOWSKI 00:49:10 8K 155 F 09:50 min/mile 50 63 1 FRANKLIN WI FROEDTERT
1404 DEBRA TUCKWOOD 00:52:43 8K 199 F 10:32 min/mile 76 63 2 MILWAUKEE WI
1076 JONI HODOR 00:52:46 8K 201 F 10:33 min/mile 78 63 3 WHITEFISH BAY WI
1425 MARY WYSOCKI 00:57:02 8K 236 F 11:24 min/mile 95 63 4 MUSKEGO WI
65 - 69
Bib Name Chip Elapsed Division Div Place Gender Pace Gender Place Age Age Place City State Team Name
1368 DON SCHOBERG 00:36:30 8K 36 M 07:18 min/mile 32 65 1 NEW BERLIN WI
677 MARV CUMMINGS 00:38:29 8K 50 M 07:41 min/mile 42 65 2 OAK CREEK WI RACINE AREA RUNNING CLUB
1380 DENNIS SHOEMAKER 00:46:33 8K 131 M 09:18 min/mile 95 67 3 NEW BERLIN WI
747 BRUCE DAVIES 00:46:49 8K 132 M 09:21 min/mile 96 68 4 CUDAHY WI
1362 TIMOTHY ROTTMANN 00:49:43 8K 163 M 09:56 min/mile 108 65 5 GREENFIELD WI
1422 PHYLLIS WOODWARD 00:49:28 8K 161 F 09:53 min/mile 54 68 1 MUSKEGO WI
55 NANCY ALLMAN 00:52:16 8K 190 F 10:27 min/mile 73 68 2 NORTH PRAIRIE WI
768 BEVERLY FRANKE 00:56:54 8K 234 F 11:22 min/mile 93 67 3 FRANKLIN WI
70 - 74
Bib Name Chip Elapsed Division Div Place Gender Pace Gender Place Age Age Place City State Team Name
514 DEWITT CLINTON 00:55:11 8K 225 M 11:02 min/mile 138 71 1 SHOREWOOD WI
1342 RON PEMBERTON 00:59:20 8K 244 M 11:52 min/mile 146 74 2 FRANKLIN WI
437 MICHAEL CARR 01:00:35 8K 249 M 12:07 min/mile 147 74 3 CEDARBURG WI
75 - 79
Bib Name Chip Elapsed Division Div Place Gender Pace Gender Place Age Age Place City State Team Name
268 JOHN BECKER 00:44:02 8K 108 M 08:48 min/mile 81 77 1 MILWAUKEE WI
413 JOHN BROPHY 01:16:57 8K 260 M 15:23 min/mile 152 79 2 BROOKFIELD WI
1415 SANDRA WEINSTEIN 01:00:50 8K 250 F 12:10 min/mile 103 78 1 MIL WI
80 - 99
Bib Name Chip Elapsed Division Div Place Gender Pace Gender Place Age Age Place City State Team Name
1077 DAVID HOFFMAN 01:07:15 8K 256 M 13:27 min/mile 149 83 1 MILWAUKEE WI
289 EDWARD BLUMBERG 01:11:55 8K 258 M 14:23 min/mile 151 85 2 MIL WI

Race Info

Participants:
262
Last Updated:
2/10/2018 11:34:33 AM

Overall Results

Age Group Results

Results are preliminary for 3 days

Tip: Swipe the results table to view more.

Search for Name, Bib, City, State or Team
in the field above… by clicking the icon below…

Notes & Race Statistics

8K - 262


Male
Total Finishers Avg Pace
154 08:59

Female
Total Finishers Avg Pace
108 09:53
This event was timed using RM Timing Systems
Take control of your event

Have a question or need to make a correction?

Submit a Result Correction