Race Results for…
One Barrel Run

November 30, 2019 Results presented by Peninsula Pacers and timed by Absolute Race Timing
Participants:
228
Last Updated:
11/30/2019 11:04:47 AM

Results are preliminary for 3 days

Stats

Leaderboards

Jump to a Leaderboard

2.62 RUN

Male - Overall
Bib Name Chip Elapsed Pace City Age
1 53 CHARLIE FORBES 00:15:13 05:48 min/mile WINNETKA 18
2 154 BRANDON SCHOPF 00:16:25 06:15 min/mile STURGEON BAY 38
3 143 SCOTT ROZA 00:17:28 06:40 min/mile SEATTLE 51
Female - Overall
Bib Name Chip Elapsed Pace City Age
1 54 KATE FORBES 00:17:41 06:44 min/mile WINNETKA 14
2 231 ANNE JENSEN 00:17:51 06:48 min/mile DENVER 41
3 86 TRINA JOHNSON 00:18:20 06:59 min/mile FITCHBURG 35

Overall Results

Tip: Swipe the results table to view more.
228 entrants …
2.62 Run Results
Bib Name Chip Elapsed Time Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State
53 CHARLIE FORBES 00:15:13 05:48 min/mile 2.62 RUN 1 18 1 M 1 WINNETKA IL
154 BRANDON SCHOPF 00:16:25 06:15 min/mile 2.62 RUN 2 38 1 M 2 STURGEON BAY WI
143 SCOTT ROZA 00:17:28 06:40 min/mile 2.62 RUN 3 51 1 M 3 SEATTLE WA
65 DEACON GRAY 00:17:38 06:43 min/mile 2.62 RUN 4 14 1 M 4 MANITOWOC WI
54 KATE FORBES 00:17:41 06:44 min/mile 2.62 RUN 5 14 1 F 1 WINNETKA IL
231 ANNE JENSEN 00:17:51 06:48 min/mile 2.62 RUN 6 41 1 F 2 DENVER CO
118 ANDY NICOLI 00:18:00 06:52 min/mile 2.62 RUN 7 44 1 M 5 GRAFTON WI
85 MICHAEL JOHNSON 00:18:18 06:59 min/mile 2.62 RUN 8 39 2 M 6 FITCHBURG WI
86 TRINA JOHNSON 00:18:20 06:59 min/mile 2.62 RUN 9 35 1 F 3 FITCHBURG WI
179 SCOTT THOMPSON 00:18:58 07:14 min/mile 2.62 RUN 10 53 2 M 7 GREEN BAY WI
157 JESSE GEORGE 00:19:05 07:17 min/mile 2.62 RUN 11 39 3 M 8 SUAMICO WI
174 JAMES SWARTHOUT 00:19:14 07:20 min/mile 2.62 RUN 12 30 1 M 9 DE PERE WI
145 ALLEN SASS 00:19:15 07:20 min/mile 2.62 RUN 13 37 4 M 10 NEENAH WI
116 CREEDE NEUBERGER 00:19:32 07:27 min/mile 2.62 RUN 14 13 2 M 11 CEDURBURG WI
121 PAT O'CONNOR 00:19:50 07:34 min/mile 2.62 RUN 15 51 3 M 12 CHILTON WI
162 BEN STEPHENS 00:20:01 07:38 min/mile 2.62 RUN 16 13 3 M 13 STURGEON BAY WI
136 SUSAN REYNOLDS-SMITH 00:20:13 07:42 min/mile 2.62 RUN 17 59 1 F 4 EPHRAIM WI
117 TOBEY NEUBERGER 00:20:23 07:46 min/mile 2.62 RUN 18 50 1 F 5 CEDURBURG WI
4 HAYDEN AHLSWEDE 00:20:25 07:47 min/mile 2.62 RUN 19 13 4 M 14 BRUSSELS WI
15 BILL BARTNIK 00:20:36 07:51 min/mile 2.62 RUN 20 55 1 M 15 HOWARDS GROVE WI
82 ANDREW HUNTOON 00:20:46 07:55 min/mile 2.62 RUN 21 64 1 M 16 APPLETON WI
80 ROBERT HONIG 00:20:48 07:56 min/mile 2.62 RUN 22 52 4 M 17 ELMHURST IL
183 APRIL WARNER 00:20:50 07:57 min/mile 2.62 RUN 23 38 2 F 6 GREEN BAY WI
140 ANABEL ROZA 00:21:00 08:00 min/mile 2.62 RUN 24 21 1 F 7 SEATTLE WA
137 BOB RICHARDS 00:21:06 08:03 min/mile 2.62 RUN 25 70 1 M 18 VILLA PARK IL
105 MARY MCCORMACK 00:21:19 08:08 min/mile 2.62 RUN 26 50 2 F 8 FISH CREEK WI
111 JEFF MUELLER 00:21:22 08:09 min/mile 2.62 RUN 27 44 2 M 19 DE PERE WI
87 JAMIE KASTEN 00:21:31 08:12 min/mile 2.62 RUN 28 25 1 F 9 STURGEON BAY WI
8 MICHAEL AHRENS 00:21:34 08:13 min/mile 2.62 RUN 29 69 1 M 20 STURGEON BAY WI
43 LAUREN ERICKSON 00:21:35 08:14 min/mile 2.62 RUN 30 11 2 F 10 APPLETON WI
91 JOSEPH KIRSCHBAUM 00:21:40 08:16 min/mile 2.62 RUN 31 14 5 M 21 MONONA WI
131 JUSTIN PITTMAN 00:21:53 08:21 min/mile 2.62 RUN 32 39 5 M 22 FORESTVILLE WI
236 JACOB DANNAUSEN-BRUN 00:21:59 08:23 min/mile 2.62 RUN 33 21 1 M 23 HINSDALE IL
58 NICK FREDRICKSON 00:22:01 08:24 min/mile 2.62 RUN 34 23 2 M 24 STURGEON BAY WI
59 ROBERT FREDRICKSON 00:22:01 08:24 min/mile 2.62 RUN 35 56 2 M 25 STURGEON BAY WI
107 JASON MILLER 00:22:14 08:29 min/mile 2.62 RUN 36 34 2 M 26 FORESTVILLE WI
139 AMANDA RODGERS 00:22:16 08:29 min/mile 2.62 RUN 37 25 2 F 11 APPLETON WI
123 JACK PATRICKUS 00:22:16 08:29 min/mile 2.62 RUN 38 14 6 M 27 SUAMICO WI
171 DARCY STRASMAN 00:22:17 08:30 min/mile 2.62 RUN 39 46 1 F 12 STURGEON BAY WI
164 MAGGIE STEPHENS 00:22:19 08:31 min/mile 2.62 RUN 40 15 1 F 13 STURGEON BAY WI
38 KRISTA ELIOT 00:22:20 08:31 min/mile 2.62 RUN 41 44 2 F 14 BAILEYS HARBOR WI
181 DAVID VARNEY 00:22:22 08:32 min/mile 2.62 RUN 42 50 5 M 28 BAILEYS HARBOR WI
41 CLAIRE ERICKSON 00:22:28 08:34 min/mile 2.62 RUN 43 10 3 F 15 APPLETON WI
99 BRADEN LEWIS 00:22:28 08:34 min/mile 2.62 RUN 44 12 7 M 29 APPLETON WI
102 JD LEWIS 00:22:29 08:34 min/mile 2.62 RUN 45 11 8 M 30 APPLETON WI
195 ANDREW WENDLING 00:22:30 08:35 min/mile 2.62 RUN 46 45 1 M 31 WATERFORD WI
49 TRACEY FITZGERALD 00:22:34 08:36 min/mile 2.62 RUN 47 48 2 F 16 EPHRAIM WI
62 ETHAN GRAHAM 00:22:37 08:37 min/mile 2.62 RUN 48 19 2 M 32 CEDARBURG WI
132 ROBERT PLIGGE 00:22:48 08:42 min/mile 2.62 RUN 49 37 6 M 33 SISTER BAY WI
101 GARY LEWIS 00:23:06 08:49 min/mile 2.62 RUN 50 41 3 M 34 APPLETON WI
228 entrants …

Winners

Tip: Slide the results table left and right to view more.
Overall
Bib Name Chip Elapsed Time Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State
53 CHARLIE FORBES 00:15:13 05:48 min/mile 2.62 RUN 1 18 1 M 1 WINNETKA IL
54 KATE FORBES 00:17:41 06:44 min/mile 2.62 RUN 5 14 1 F 1 WINNETKA IL
1 - 14
Bib Name Chip Elapsed Time Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State
65 DEACON GRAY 00:17:38 06:43 min/mile 2.62 RUN 4 14 1 M 4 MANITOWOC WI
116 CREEDE NEUBERGER 00:19:32 07:27 min/mile 2.62 RUN 14 13 2 M 11 CEDURBURG WI
162 BEN STEPHENS 00:20:01 07:38 min/mile 2.62 RUN 16 13 3 M 13 STURGEON BAY WI
4 HAYDEN AHLSWEDE 00:20:25 07:47 min/mile 2.62 RUN 19 13 4 M 14 BRUSSELS WI
91 JOSEPH KIRSCHBAUM 00:21:40 08:16 min/mile 2.62 RUN 31 14 5 M 21 MONONA WI
54 KATE FORBES 00:17:41 06:44 min/mile 2.62 RUN 5 14 1 F 1 WINNETKA IL
43 LAUREN ERICKSON 00:21:35 08:14 min/mile 2.62 RUN 30 11 2 F 10 APPLETON WI
41 CLAIRE ERICKSON 00:22:28 08:34 min/mile 2.62 RUN 43 10 3 F 15 APPLETON WI
225 ALEXIS WOLFMEYER 00:24:15 09:15 min/mile 2.62 RUN 72 13 4 F 26 GLENDALE WI
147 ALAINA SAUTEBIN 00:25:00 09:32 min/mile 2.62 RUN 86 14 5 F 34 WAUNAKEE WI
15 - 19
Bib Name Chip Elapsed Time Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State
53 CHARLIE FORBES 00:15:13 05:48 min/mile 2.62 RUN 1 18 1 M 1 WINNETKA IL
62 ETHAN GRAHAM 00:22:37 08:37 min/mile 2.62 RUN 48 19 2 M 32 CEDARBURG WI
12 RILEY ANDERSSON 00:33:15 12:41 min/mile 2.62 RUN 168 16 3 M 83 BELLEVUE WI
10 GAVIN ANDERSSON 00:33:29 12:46 min/mile 2.62 RUN 172 18 4 M 85 BELLEVUE WI
201 NATHANIEL MCDERMOTT 00:33:32 12:47 min/mile 2.62 RUN 173 15 5 M 86 MADISON WI
164 MAGGIE STEPHENS 00:22:19 08:31 min/mile 2.62 RUN 40 15 1 F 13 STURGEON BAY WI
114 CAMILLE NEUBERGER 00:24:57 09:31 min/mile 2.62 RUN 84 19 2 F 32 CEDARBURG WI
192 LAUREN DEAN 00:25:02 09:33 min/mile 2.62 RUN 87 19 3 F 35 GLENVIEW WI
213 MADELINE WITT 00:33:57 12:57 min/mile 2.62 RUN 176 19 4 F 88 LENA WI
89 MEGAN KATERBERG 00:39:11 14:57 min/mile 2.62 RUN 202 19 5 F 106 HOLLAND MI
20 - 24
Bib Name Chip Elapsed Time Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State
236 JACOB DANNAUSEN-BRUN 00:21:59 08:23 min/mile 2.62 RUN 33 21 1 M 23 HINSDALE IL
58 NICK FREDRICKSON 00:22:01 08:24 min/mile 2.62 RUN 34 23 2 M 24 STURGEON BAY WI
115 COLTON NEUBERGER 00:23:19 08:53 min/mile 2.62 RUN 53 21 3 M 37 CEDURBURG WI
96 SAM KORDON 00:25:43 09:48 min/mile 2.62 RUN 95 24 4 M 54 SISTER BAY WI
95 JACOB KORDON 00:26:08 09:58 min/mile 2.62 RUN 101 21 5 M 58 SISTER BAY WI
140 ANABEL ROZA 00:21:00 08:00 min/mile 2.62 RUN 24 21 1 F 7 SEATTLE WA
141 ELLIE ROZA 00:24:55 09:30 min/mile 2.62 RUN 82 20 2 F 31 SEATTLE WA
168 MEGAN STONEMAN 00:25:00 09:32 min/mile 2.62 RUN 85 22 3 F 33 STURGEON BAY WI
167 MARGARET STONEMAN 00:25:08 09:35 min/mile 2.62 RUN 88 22 4 F 36 STURGEON BAY WI
13 JENNA AUGUSTSON 00:27:22 10:26 min/mile 2.62 RUN 117 21 5 F 54 STURGEON BAY WI
25 - 29
Bib Name Chip Elapsed Time Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State
185 DOUG WILSON 00:23:28 08:57 min/mile 2.62 RUN 57 29 1 M 38 STURGEON BAY WI
47 JOHN EVANS 00:29:28 11:14 min/mile 2.62 RUN 140 25 2 M 72 SAINT PAUL MN
25 PETER BURRESS 00:36:07 13:47 min/mile 2.62 RUN 191 25 3 M 93 SISTER BAY WI
16 JOHN BASICH 00:46:33 17:46 min/mile 2.62 RUN 220 29 4 M 102 STURGEON BAY WI
198 AARON WINKLER 00:47:36 18:10 min/mile 2.62 RUN 222 28 5 M 103 WAUKESHA WI
87 JAMIE KASTEN 00:21:31 08:12 min/mile 2.62 RUN 28 25 1 F 9 STURGEON BAY WI
139 AMANDA RODGERS 00:22:16 08:29 min/mile 2.62 RUN 37 25 2 F 11 APPLETON WI
159 KATIE SIXEL 00:23:28 08:57 min/mile 2.62 RUN 56 29 3 F 19 STURGEON BAY WI
241 KACEY WOLFF 00:24:26 09:19 min/mile 2.62 RUN 74 29 4 F 27 HOUSTON TX
175 KELLY SWARTHOUT 00:27:07 10:20 min/mile 2.62 RUN 112 29 5 F 49 DE PERE WI
30 - 34
Bib Name Chip Elapsed Time Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State
174 JAMES SWARTHOUT 00:19:14 07:20 min/mile 2.62 RUN 12 30 1 M 9 DE PERE WI
107 JASON MILLER 00:22:14 08:29 min/mile 2.62 RUN 36 34 2 M 26 FORESTVILLE WI
155 JOHN SCHOPF 00:23:45 09:03 min/mile 2.62 RUN 61 33 3 M 41 GREEN BAY WI
240 JONATHAN MONTGOMERY 00:24:25 09:19 min/mile 2.62 RUN 73 31 4 M 47 HOUSTON TX
27 BEN BUTEYN 00:24:35 09:22 min/mile 2.62 RUN 75 34 5 M 48 WAUPUN WI
224 KAYLE LEHMAN 00:23:27 08:57 min/mile 2.62 RUN 55 30 1 F 18 STURGEON BAY WI
28 LEAH BUTEYN 00:23:57 09:08 min/mile 2.62 RUN 65 33 2 F 23 WAUPUN WI
128 BROOKE PETERSON 00:24:51 09:29 min/mile 2.62 RUN 79 30 3 F 29 STURGEON BAY WI
160 KIRSTEN SMITH 00:25:15 09:38 min/mile 2.62 RUN 92 30 4 F 39 STURGEON BAY WI
20 RENEE BORKOVETZ 00:27:59 10:40 min/mile 2.62 RUN 131 32 5 F 63 STURGEON BAY WI
35 - 39
Bib Name Chip Elapsed Time Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State
154 BRANDON SCHOPF 00:16:25 06:15 min/mile 2.62 RUN 2 38 1 M 2 STURGEON BAY WI
85 MICHAEL JOHNSON 00:18:18 06:59 min/mile 2.62 RUN 8 39 2 M 6 FITCHBURG WI
157 JESSE GEORGE 00:19:05 07:17 min/mile 2.62 RUN 11 39 3 M 8 SUAMICO WI
145 ALLEN SASS 00:19:15 07:20 min/mile 2.62 RUN 13 37 4 M 10 NEENAH WI
131 JUSTIN PITTMAN 00:21:53 08:21 min/mile 2.62 RUN 32 39 5 M 22 FORESTVILLE WI
86 TRINA JOHNSON 00:18:20 06:59 min/mile 2.62 RUN 9 35 1 F 3 FITCHBURG WI
183 APRIL WARNER 00:20:50 07:57 min/mile 2.62 RUN 23 38 2 F 6 GREEN BAY WI
44 MARY ERICKSON 00:23:40 09:01 min/mile 2.62 RUN 59 39 3 F 20 APPLETON WI
172 SARAH STRINGER 00:25:30 09:43 min/mile 2.62 RUN 94 35 4 F 40 STURGEON BAY WI
146 HEATHER SASS 00:26:54 10:16 min/mile 2.62 RUN 107 37 5 F 46 NEENAH WI
40 - 44
Bib Name Chip Elapsed Time Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State
118 ANDY NICOLI 00:18:00 06:52 min/mile 2.62 RUN 7 44 1 M 5 GRAFTON WI
111 JEFF MUELLER 00:21:22 08:09 min/mile 2.62 RUN 27 44 2 M 19 DE PERE WI
101 GARY LEWIS 00:23:06 08:49 min/mile 2.62 RUN 50 41 3 M 34 APPLETON WI
163 BRIAN STEPHENS 00:23:07 08:49 min/mile 2.62 RUN 51 44 4 M 35 STURGEON BAY WI
223 BRYAN BRADLEY 00:27:31 10:30 min/mile 2.62 RUN 123 42 5 M 65 BAILEYS HARBOR WI
231 ANNE JENSEN 00:17:51 06:48 min/mile 2.62 RUN 6 41 1 F 2 DENVER CO
38 KRISTA ELIOT 00:22:20 08:31 min/mile 2.62 RUN 41 44 2 F 14 BAILEYS HARBOR WI
31 JOANNA DAGGETT 00:26:22 10:03 min/mile 2.62 RUN 102 40 3 F 43 MINNEAPOLIS MN
216 JENNIFER BROLIN 00:26:29 10:06 min/mile 2.62 RUN 104 40 4 F 44 LUXEMBURG WI
66 MERRY GRAY 00:27:17 10:24 min/mile 2.62 RUN 114 43 5 F 51 MANITOWOC WI
45 - 49
Bib Name Chip Elapsed Time Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State
195 ANDREW WENDLING 00:22:30 08:35 min/mile 2.62 RUN 46 45 1 M 31 WATERFORD WI
84 PETE HURTH 00:24:06 09:11 min/mile 2.62 RUN 66 47 2 M 43 STURGEON BAY WI
90 KEVIN KINDT 00:24:36 09:23 min/mile 2.62 RUN 76 48 3 M 49 COLGATE WI
70 MIKE GULLIFORD 00:24:56 09:30 min/mile 2.62 RUN 83 46 4 M 52 MINNEAPOLIS MN
30 JIM DAGGETT 00:26:25 10:04 min/mile 2.62 RUN 103 45 5 M 59 MINNEAPOLIS MN
171 DARCY STRASMAN 00:22:17 08:30 min/mile 2.62 RUN 39 46 1 F 12 STURGEON BAY WI
49 TRACEY FITZGERALD 00:22:34 08:36 min/mile 2.62 RUN 47 48 2 F 16 EPHRAIM WI
113 TRACY NELSON 00:23:50 09:05 min/mile 2.62 RUN 63 46 3 F 21 STURGEON BAY WI
67 DEANNA GULLIFORD 00:24:54 09:30 min/mile 2.62 RUN 81 47 4 F 30 MINNEAPOLIS MN
108 SHANNON MOORE 00:27:55 10:39 min/mile 2.62 RUN 129 49 5 F 61 EGG HARBOR IL
50 - 54
Bib Name Chip Elapsed Time Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State
143 SCOTT ROZA 00:17:28 06:40 min/mile 2.62 RUN 3 51 1 M 3 SEATTLE WA
179 SCOTT THOMPSON 00:18:58 07:14 min/mile 2.62 RUN 10 53 2 M 7 GREEN BAY WI
121 PAT O'CONNOR 00:19:50 07:34 min/mile 2.62 RUN 15 51 3 M 12 CHILTON WI
80 ROBERT HONIG 00:20:48 07:56 min/mile 2.62 RUN 22 52 4 M 17 ELMHURST IL
181 DAVID VARNEY 00:22:22 08:32 min/mile 2.62 RUN 42 50 5 M 28 BAILEYS HARBOR WI
117 TOBEY NEUBERGER 00:20:23 07:46 min/mile 2.62 RUN 18 50 1 F 5 CEDURBURG WI
105 MARY MCCORMACK 00:21:19 08:08 min/mile 2.62 RUN 26 50 2 F 8 FISH CREEK WI
142 MARGUERITE ROZA 00:25:12 09:37 min/mile 2.62 RUN 89 53 3 F 37 SEATTLE WA
169 SHEILA STONEMAN 00:25:13 09:37 min/mile 2.62 RUN 91 53 4 F 38 STURGEON BAY WI
134 LESLIE POTTER 00:25:52 09:52 min/mile 2.62 RUN 96 54 5 F 41 GREENDALE WI
55 - 59
Bib Name Chip Elapsed Time Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State
15 BILL BARTNIK 00:20:36 07:51 min/mile 2.62 RUN 20 55 1 M 15 HOWARDS GROVE WI
59 ROBERT FREDRICKSON 00:22:01 08:24 min/mile 2.62 RUN 35 56 2 M 25 STURGEON BAY WI
51 BOB FORBES 00:23:07 08:49 min/mile 2.62 RUN 52 58 3 M 36 WINNETKA IL
110 JIM MORGAN 00:32:03 12:13 min/mile 2.62 RUN 165 59 4 M 81 MADISON WI
200 ROBERT WINKLER 00:47:42 18:12 min/mile 2.62 RUN 225 58 5 M 105 NEW BERLIN WI
136 SUSAN REYNOLDS-SMITH 00:20:13 07:42 min/mile 2.62 RUN 17 59 1 F 4 EPHRAIM WI
50 BETSY FORBES 00:23:53 09:06 min/mile 2.62 RUN 64 55 2 F 22 WINNETKA IL
221 MARY MCMONAGLE 00:24:09 09:13 min/mile 2.62 RUN 67 57 3 F 24 DE PERE WI
78 BIANCA HOFFMAN 00:24:39 09:24 min/mile 2.62 RUN 77 55 4 F 28 CUSTER WI
170 KATHY STOWE 00:27:07 10:20 min/mile 2.62 RUN 113 59 5 F 50 DE PERE WI
60 - 64
Bib Name Chip Elapsed Time Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State
82 ANDREW HUNTOON 00:20:46 07:55 min/mile 2.62 RUN 21 64 1 M 16 APPLETON WI
156 JOHN SCHOPF SR. 00:23:44 09:03 min/mile 2.62 RUN 60 64 2 M 40 STURGEON BAY WI
222 STEVE MCMONAGLE 00:24:11 09:13 min/mile 2.62 RUN 68 62 3 M 44 DE PERE WI
220 JEFF GREENEWAY 00:24:11 09:13 min/mile 2.62 RUN 69 62 4 M 45 DE PERE WI
129 DANIEL PETERSON 00:24:52 09:29 min/mile 2.62 RUN 80 63 5 M 51 STURGEON BAY WI
219 JENNIFER GREENEWAY 00:24:12 09:14 min/mile 2.62 RUN 70 61 1 F 25 DEPERE WI
32 DEB DAVIS 00:25:55 09:53 min/mile 2.62 RUN 98 64 2 F 42 EGG HARBOR WI
138 MOLLY RITCHIE 00:26:58 10:17 min/mile 2.62 RUN 111 61 3 F 48 SISTER BAY WI
229 GRETCHEN SCHMELZER 00:27:20 10:25 min/mile 2.62 RUN 115 63 4 F 52 STURGEON BAY WI
74 LINDA HEYSE 00:39:46 15:10 min/mile 2.62 RUN 205 60 5 F 108 NEW BERLIN WI
65 - 69
Bib Name Chip Elapsed Time Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State
8 MICHAEL AHRENS 00:21:34 08:13 min/mile 2.62 RUN 29 69 1 M 20 STURGEON BAY WI
158 JAN SITZMAN 00:25:57 09:54 min/mile 2.62 RUN 99 65 2 M 56 GREEN BAY WI
37 TIM DONOHUE 00:26:36 10:09 min/mile 2.62 RUN 105 67 3 M 60 WISCONSIN DELLS WI
135 KEVIN QUINN 00:29:15 11:09 min/mile 2.62 RUN 137 65 4 M 70 STURGEON BAY WI
233 JOHN KELLNER 00:29:38 11:18 min/mile 2.62 RUN 145 69 5 M 74 DE PERE WI
230 LYNN GILCHRIST 00:23:19 08:53 min/mile 2.62 RUN 54 68 1 F 17 STURGEON BAY WI
70 - 74
Bib Name Chip Elapsed Time Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State
137 BOB RICHARDS 00:21:06 08:03 min/mile 2.62 RUN 25 70 1 M 18 VILLA PARK IL
68 JOYCE M GULLIFORD 00:40:37 15:30 min/mile 2.62 RUN 209 74 1 F 111 DOWNERS GROVE IL
75 - 99
Bib Name Chip Elapsed Time Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State
218 DAVID CLOWERS 00:35:37 13:35 min/mile 2.62 RUN 185 77 1 M 91 STURGEON BAY WI
69 KENNETH R GULLIFORD 00:45:40 17:25 min/mile 2.62 RUN 218 78 2 M 101 DOWNERS GROVE IL

Race Info

Participants:
228
Last Updated:
11/30/2019 11:04:47 AM

Results are preliminary for 3 days

Tip: Swipe the results table to view more.

Search for Name, Bib, City, State or Team
in the field above… by clicking the icon below…

Notes & Race Statistics

2.62 RUN - 228


Male
Total Finishers Avg Pace
109 10:42

Female
Total Finishers Avg Pace
119 11:19
Timed using RM Timing Systems
Take control of your event
A product of US Sports Timing

Have a question or need to make a correction?

Submit a Result Correction