Race Results for…
2015 Low Country Splash

May 30, 2015 Results presented by SVE Timing East and timed by Go-greenevents.com
Participants:
592
Last Updated:
6/1/2015 12:18:50 PM
Stats

Leaderboards

Jump to a Leaderboard

2.4 MILE

Male - Overall
Bib Name Chip Elapsed City Age
1 650 JAMES KOVAL 00:34:40 MOUNT PLEASANT 19
2 607 MATTHEW AGOSTINELLI 00:35:29 GOOSE CREEK 14
3 419 WILLEM GOEDECKE 00:35:31 MOUNT PLEASANT 14
Female - Overall
Bib Name Chip Elapsed City Age
1 346 KELSEY KRAFT 00:36:35 CHARLESTON 14
2 330 MAGGIE HALLORAN 00:37:08 LEXINGTON 15
3 259 PEYTON WILSON 00:37:41 FOLLY BEACH 16

5 MILE

Male - Overall
Bib Name Chip Elapsed City Age
1 10 JOHNNY GUSH 01:11:36 MT. PLEASANT 15
2 9 DANIEL KASSIS 01:11:39 CHARLESTON 14
3 41 CHRISTOPHER LIETZOW 01:12:03 CHARLESTON 28
Female - Overall
Bib Name Chip Elapsed City Age
1 5 HANNAH CRAIG 01:13:46 CHARLESTON 18
2 14 LOGAN KRAFT 01:14:10 CHARLESTON 16
3 12 ANNA KASSIS 01:14:13 CHARLESTON 18

Overall Results

Tip: Swipe the results table to view more.
417 entrants …
2.4 Mile Results
Div Place Race Place Bib Name Age Gender City State Team Name Gender Place Age Place Division Gun Time
0 1 650 JAMES KOVAL 19 M MOUNT PLEASANT SC 0 O/A 2.4 MILE 00:34:40
0 2 607 MATTHEW AGOSTINELLI 14 M GOOSE CREEK SC SMRT 0 O/A 2.4 MILE 00:35:29
0 3 419 WILLEM GOEDECKE 14 M MOUNT PLEASANT SC 0 O/A 2.4 MILE 00:35:31
1 4 605 DAVID RYPKEMA 14 M LEXINGTON SC YCSC MUDCATS 1 1 2.4 MILE 00:36:31
0 5 346 KELSEY KRAFT 14 F CHARLESTON SC 0 O/A 2.4 MILE 00:36:35
2 6 649 AIDAN SNIVELY 15 M LONGWOOD FL 2 2 2.4 MILE 00:36:43
3 7 597 NATHAN WILLIAMS 14 M COLUMBIA SC YCSC MUDCATS 3 3 2.4 MILE 00:36:49
4 8 410 BEN HILLEBRAND 19 M MOUNT PLEASANT SC 4 1 2.4 MILE 00:36:55
0 9 330 MAGGIE HALLORAN 15 F LEXINGTON SC YCSC MUDCATS 0 O/A 2.4 MILE 00:37:08
5 10 622 ZACHARY MOODY 13 M CHARLESTON SC 5 4 2.4 MILE 00:37:19
6 11 523 COOPER PITTS 17 M MT. PLEASANT SC 6 2 2.4 MILE 00:37:31
0 12 259 PEYTON WILSON 16 F FOLLY BEACH SC 0 O/A 2.4 MILE 00:37:41
7 13 616 ANDREW MORRIS 17 M ISLE OF PALMS SC 7 3 2.4 MILE 00:37:48
8 14 313 CATHERINE WALLACE 34 F IRMO SC YCSC MUDCATS 1 1 2.4 MILE 00:37:52
9 15 562 MARK WOODY 45 M CHAPIN SC YCSC MUDCATS 8 1 2.4 MILE 00:38:02
10 16 595 MATTHEW GUSH 12 M MT. PLEASANT SC 9 5 2.4 MILE 00:38:04
11 17 623 TYLER BARRETT 15 M SUMMERVILLE SC 10 6 2.4 MILE 00:38:13
12 18 574 JEFFREY ATTEBERRY 34 M OKLAHOMA CITY OK 11 1 2.4 MILE 00:38:24
13 19 347 DENISE M LETENDRE 26 F HENRICO VA 2 1 2.4 MILE 00:38:25
14 20 566 CHASE COLLIER 15 M MOUNT PLEASANT SC 12 7 2.4 MILE 00:38:26
15 21 496 JIMMY PLAIR 52 M MT. PLEASANT SC SMRT MASTERS 13 1 2.4 MILE 00:38:29
16 22 506 FRANK HALLORAN 17 M LEXINGTON SC YCSC MUDCATS 14 4 2.4 MILE 00:38:32
17 23 493 MIKE REID 54 M SAVANNAH GA 15 2 2.4 MILE 00:38:35
18 24 632 TIMOTHY WOLF 50 M AIKEN SC 16 3 2.4 MILE 00:38:38
19 25 367 VICTORIA CONLEY 16 F MY PLEASANT SC 3 1 2.4 MILE 00:38:46
20 26 560 JIM CHILTON 39 M MOUNT PLEASANT SC PALMETTO MASTERS 17 1 2.4 MILE 00:38:59
21 27 468 TRACE SAUTER 26 M CHARLOTTE NC 18 1 2.4 MILE 00:39:18
22 28 529 STEVE SAVAGE 48 M MOUNT PLEASANT SC PALMETTO MASTERS 19 2 2.4 MILE 00:39:20
23 29 554 STEVE HARRISON 39 M MT PLEASANT SC 20 2 2.4 MILE 00:39:21
24 30 449 BRANDON GUEST 55 M MOUNT PLEASANT SC 21 1 2.4 MILE 00:39:25
25 31 226 SARAH MUNDY 13 F PINOPOLIS SC 4 1 2.4 MILE 00:39:27
26 32 568 DOUG BYRNE 33 M LEXINGTON SC YCSC MUDCATS 22 2 2.4 MILE 00:39:29
27 33 311 ALETA JEWELL 16 F WILMINGTON NC 5 2 2.4 MILE 00:39:30
28 34 485 MIKE EK 39 M CHARLOTTE NC 23 3 2.4 MILE 00:39:33
29 35 441 GREG PEOPLE 49 M GREENSBORO NC 24 3 2.4 MILE 00:39:36
30 36 16 KAITLIN HEALY 12 F MT PLEASANT SC 6 2 2.4 MILE 00:39:44
31 37 405 JOHN MATYSEK 18 M HUNTERSVILLE NC 25 5 2.4 MILE 00:39:48
32 38 499 ANDREW SCHEERHORN 33 M CHARLOTTE NC 26 3 2.4 MILE 00:39:48
33 39 445 KENT HECK 53 M BELLAIRE TX 27 4 2.4 MILE 00:39:50
34 40 252 KARI YOCUM 37 F MOUNT PLEASANT SC PALMETTO MASTERS 7 1 2.4 MILE 00:39:50
35 41 387 CALLIE JOHNSON 13 F CHARLESTON SC 8 3 2.4 MILE 00:39:54
36 42 459 JUSTIN KATA 31 M COLUMBIA SC PALMETTO MASTERS 28 4 2.4 MILE 00:39:56
37 43 503 TODD PLETCHER 45 M WILMINGTON NC 29 4 2.4 MILE 00:39:58
38 44 239 MAKENNA BALDWIN 16 F MOUNT PLEASANT SC 9 3 2.4 MILE 00:40:04
39 45 386 MARY DORE 51 F CHARLOTTE NC 10 1 2.4 MILE 00:40:07
40 46 630 MATTHEW MOLDENHAUER 32 M CHARLESTON SC 30 5 2.4 MILE 00:40:10
41 47 201 KATIE BROUSSARD 40 F CHAPIN SC YCSC MUDCATS 11 1 2.4 MILE 00:40:12
42 48 636 K.C. ARNOLD 50 M CHARLESTON SC 31 5 2.4 MILE 00:40:15
43 49 462 MARK GOEDECKE 44 M MT. PLEASANT SC PALMETTO MASTERS 32 1 2.4 MILE 00:40:17
44 50 533 ROBERT WADE WHITTLE 36 M ATLANTA GA 33 4 2.4 MILE 00:40:17
417 entrants …

Winners

Tip: Slide the results table left and right to view more.
Overall
Div Place Race Place Bib Name Age Gender City State Team Name Gender Place Age Place Division Gun Time
1 4 605 DAVID RYPKEMA 14 M LEXINGTON SC YCSC MUDCATS 1 1 2.4 MILE 00:36:31
2 6 649 AIDAN SNIVELY 15 M LONGWOOD FL 2 2 2.4 MILE 00:36:43
3 7 597 NATHAN WILLIAMS 14 M COLUMBIA SC YCSC MUDCATS 3 3 2.4 MILE 00:36:49
8 14 313 CATHERINE WALLACE 34 F IRMO SC YCSC MUDCATS 1 1 2.4 MILE 00:37:52
13 19 347 DENISE M LETENDRE 26 F HENRICO VA 2 1 2.4 MILE 00:38:25
19 25 367 VICTORIA CONLEY 16 F MY PLEASANT SC 3 1 2.4 MILE 00:38:46
1 - 15
Div Place Race Place Bib Name Age Gender City State Team Name Gender Place Age Place Division Gun Time
1 4 605 DAVID RYPKEMA 14 M LEXINGTON SC YCSC MUDCATS 1 1 2.4 MILE 00:36:31
2 6 649 AIDAN SNIVELY 15 M LONGWOOD FL 2 2 2.4 MILE 00:36:43
3 7 597 NATHAN WILLIAMS 14 M COLUMBIA SC YCSC MUDCATS 3 3 2.4 MILE 00:36:49
5 10 622 ZACHARY MOODY 13 M CHARLESTON SC 5 4 2.4 MILE 00:37:19
10 16 595 MATTHEW GUSH 12 M MT. PLEASANT SC 9 5 2.4 MILE 00:38:04
25 31 226 SARAH MUNDY 13 F PINOPOLIS SC 4 1 2.4 MILE 00:39:27
30 36 16 KAITLIN HEALY 12 F MT PLEASANT SC 6 2 2.4 MILE 00:39:44
35 41 387 CALLIE JOHNSON 13 F CHARLESTON SC 8 3 2.4 MILE 00:39:54
45 51 219 GIOVANNA FUSCO 14 F CHARLESTON SC 12 4 2.4 MILE 00:40:18
49 55 359 BRYNN JEWELL 14 F WILMINGTON NC 15 5 2.4 MILE 00:40:24
16 - 19
Div Place Race Place Bib Name Age Gender City State Team Name Gender Place Age Place Division Gun Time
4 8 410 BEN HILLEBRAND 19 M MOUNT PLEASANT SC 4 1 2.4 MILE 00:36:55
6 11 523 COOPER PITTS 17 M MT. PLEASANT SC 6 2 2.4 MILE 00:37:31
7 13 616 ANDREW MORRIS 17 M ISLE OF PALMS SC 7 3 2.4 MILE 00:37:48
16 22 506 FRANK HALLORAN 17 M LEXINGTON SC YCSC MUDCATS 14 4 2.4 MILE 00:38:32
31 37 405 JOHN MATYSEK 18 M HUNTERSVILLE NC 25 5 2.4 MILE 00:39:48
19 25 367 VICTORIA CONLEY 16 F MY PLEASANT SC 3 1 2.4 MILE 00:38:46
27 33 311 ALETA JEWELL 16 F WILMINGTON NC 5 2 2.4 MILE 00:39:30
38 44 239 MAKENNA BALDWIN 16 F MOUNT PLEASANT SC 9 3 2.4 MILE 00:40:04
62 68 369 GRACE RYPKEMA 16 F LEXINGTON SC YCSC MUDCATS 22 4 2.4 MILE 00:40:59
83 89 309 JASMINE ADAMS 16 F CHARLESTON SC 28 5 2.4 MILE 00:41:53
20 - 24
Div Place Race Place Bib Name Age Gender City State Team Name Gender Place Age Place Division Gun Time
58 64 400 NATE SILVESTRI 20 M MOUNT PLEASANT SC 39 1 2.4 MILE 00:40:42
68 74 561 ANDREW BAGLEY 20 M MT. PLEASANT SC 45 2 2.4 MILE 00:41:19
89 95 576 CARL MATYSEK 21 M WILMINGTON NC 57 3 2.4 MILE 00:42:23
107 113 612 TOM CATALANO 22 M SOUTH BEND SC 67 4 2.4 MILE 00:43:28
115 121 567 NICK TIPLING 23 M MT. PLEASANT SC 71 5 2.4 MILE 00:43:40
47 53 216 HAILEY NIEVERGELT 21 F GHARLESTON SC 14 1 2.4 MILE 00:40:19
87 93 342 BRITTANY GOBAT 24 F NORTH AUGUSTA SC 31 2 2.4 MILE 00:42:20
93 99 606 KELSEY SCHETTINO 21 F AIKEN SC 33 3 2.4 MILE 00:42:33
116 122 382 CHASE MULLER 20 F MOUNT PLEASANT SC 45 4 2.4 MILE 00:43:41
120 126 208 CAROLINE WEBER 23 F GREENVILLE SC WAMT 47 5 2.4 MILE 00:43:47
25 - 29
Div Place Race Place Bib Name Age Gender City State Team Name Gender Place Age Place Division Gun Time
21 27 468 TRACE SAUTER 26 M CHARLOTTE NC 18 1 2.4 MILE 00:39:18
95 101 404 WILLIAM BAYLES 26 M MOUNT PLEASANT SC 61 2 2.4 MILE 00:42:49
136 142 467 JUANJOS� VILLAR-BENAVIDES 29 M CHARLESTON SC 81 3 2.4 MILE 00:44:28
194 200 536 SAMUEL MITCHEL 25 M COLUMBIA SC GREENVILLE SPLASH 108 4 2.4 MILE 00:46:26
224 230 611 JEREMY NODINE 27 M MT. PLEASANT SC 126 5 2.4 MILE 00:48:10
13 19 347 DENISE M LETENDRE 26 F HENRICO VA 2 1 2.4 MILE 00:38:25
54 60 218 JILL DIXON 29 F WATERTOWN MA 17 2 2.4 MILE 00:40:34
111 117 253 KELSEY BRISTOL 28 F COLUMBIA SC 43 3 2.4 MILE 00:43:32
159 165 312 KAILA JUDSON 25 F AUGUSTA GA 66 4 2.4 MILE 00:45:04
160 166 327 MEREDITH SHIRK 26 F LEXINGTON SC YCSC MUDCATS 67 5 2.4 MILE 00:45:06
30 - 34
Div Place Race Place Bib Name Age Gender City State Team Name Gender Place Age Place Division Gun Time
12 18 574 JEFFREY ATTEBERRY 34 M OKLAHOMA CITY OK 11 1 2.4 MILE 00:38:24
26 32 568 DOUG BYRNE 33 M LEXINGTON SC YCSC MUDCATS 22 2 2.4 MILE 00:39:29
32 38 499 ANDREW SCHEERHORN 33 M CHARLOTTE NC 26 3 2.4 MILE 00:39:48
36 42 459 JUSTIN KATA 31 M COLUMBIA SC PALMETTO MASTERS 28 4 2.4 MILE 00:39:56
40 46 630 MATTHEW MOLDENHAUER 32 M CHARLESTON SC 30 5 2.4 MILE 00:40:10
8 14 313 CATHERINE WALLACE 34 F IRMO SC YCSC MUDCATS 1 1 2.4 MILE 00:37:52
46 52 345 LAURA MEDRADO 30 F DUNWOODY GA 13 2 2.4 MILE 00:40:19
59 65 349 MAURA SMITH 33 F GLEN ALLEN VA 20 3 2.4 MILE 00:40:44
78 84 316 LAURA WATTERSON 30 F CHARLOTTE NC 26 4 2.4 MILE 00:41:36
127 133 392 RENEE ESCH 31 F DANIEL ISLAND SC PALMETTO MASTERS 50 5 2.4 MILE 00:44:12
35 - 39
Div Place Race Place Bib Name Age Gender City State Team Name Gender Place Age Place Division Gun Time
20 26 560 JIM CHILTON 39 M MOUNT PLEASANT SC PALMETTO MASTERS 17 1 2.4 MILE 00:38:59
23 29 554 STEVE HARRISON 39 M MT PLEASANT SC 20 2 2.4 MILE 00:39:21
28 34 485 MIKE EK 39 M CHARLOTTE NC 23 3 2.4 MILE 00:39:33
44 50 533 ROBERT WADE WHITTLE 36 M ATLANTA GA 33 4 2.4 MILE 00:40:17
64 70 569 RYAN BUTTS 35 M SUMMERVILLE SC 41 5 2.4 MILE 00:41:02
34 40 252 KARI YOCUM 37 F MOUNT PLEASANT SC PALMETTO MASTERS 7 1 2.4 MILE 00:39:50
69 75 308 SANDY O'KEEFE 36 F SUMMERVILLE SC PALMETTO MASTERS 24 2 2.4 MILE 00:41:20
82 88 285 ABEE BOYLES 38 F DURHAM NC 27 3 2.4 MILE 00:41:52
106 112 365 HEATHER BRUMBACH 37 F COLUMBIA SC 40 4 2.4 MILE 00:43:26
139 145 362 DAVIES REICH 36 F GREENVILLE SC 56 5 2.4 MILE 00:44:38
40 - 44
Div Place Race Place Bib Name Age Gender City State Team Name Gender Place Age Place Division Gun Time
43 49 462 MARK GOEDECKE 44 M MT. PLEASANT SC PALMETTO MASTERS 32 1 2.4 MILE 00:40:17
48 54 420 JOHN DECKER 41 M NINETY SIX SC 34 2 2.4 MILE 00:40:23
53 59 491 MARC MURPHY 44 M CHARLESTON SC 37 3 2.4 MILE 00:40:32
61 67 565 MATTHEW COLLIER 42 M MOUNT PLEASANT SC 40 4 2.4 MILE 00:40:50
67 73 549 JEFF INGHAM 43 M MOUNT PLEASANT SC PALMETTO MASTERS 44 5 2.4 MILE 00:41:09
41 47 201 KATIE BROUSSARD 40 F CHAPIN SC YCSC MUDCATS 11 1 2.4 MILE 00:40:12
84 90 302 KAREN KITZMILLER 42 F WAXHAW NC 29 2 2.4 MILE 00:41:56
104 110 324 MOLLY CHERRY 44 F CHARLESTON SC 39 3 2.4 MILE 00:43:17
114 120 354 CHRISTINE EDDY 44 F BLUFFTON SC 44 4 2.4 MILE 00:43:40
123 129 702 MARLO BAUER 44 F MT PLEASANT SC 49 5 2.4 MILE 00:43:59
45 - 49
Div Place Race Place Bib Name Age Gender City State Team Name Gender Place Age Place Division Gun Time
9 15 562 MARK WOODY 45 M CHAPIN SC YCSC MUDCATS 8 1 2.4 MILE 00:38:02
22 28 529 STEVE SAVAGE 48 M MOUNT PLEASANT SC PALMETTO MASTERS 19 2 2.4 MILE 00:39:20
29 35 441 GREG PEOPLE 49 M GREENSBORO NC 24 3 2.4 MILE 00:39:36
37 43 503 TODD PLETCHER 45 M WILMINGTON NC 29 4 2.4 MILE 00:39:58
51 57 407 MICHAEL FAIRBAIRN 48 M MOUNT PLEASANT SC PALMETTO MASTERS 36 5 2.4 MILE 00:40:25
52 58 211 ALICE KENDALL 46 F SULLIVANS ISLAND SC 16 1 2.4 MILE 00:40:30
101 107 263 TARA NOVIT 46 F CHARLESTON SC 37 2 2.4 MILE 00:43:03
135 141 265 JENNIFER LONG 49 F SUMMERVILLE SC 55 3 2.4 MILE 00:44:28
193 199 306 LAURA FROMDAHL 45 F HILTON HEAD ISLAND SC FIT CHICS 86 4 2.4 MILE 00:46:26
212 218 276 SUZANNE REAMY 48 F HILTON HEAD SC 93 5 2.4 MILE 00:47:18
50 - 54
Div Place Race Place Bib Name Age Gender City State Team Name Gender Place Age Place Division Gun Time
15 21 496 JIMMY PLAIR 52 M MT. PLEASANT SC SMRT MASTERS 13 1 2.4 MILE 00:38:29
17 23 493 MIKE REID 54 M SAVANNAH GA 15 2 2.4 MILE 00:38:35
18 24 632 TIMOTHY WOLF 50 M AIKEN SC 16 3 2.4 MILE 00:38:38
33 39 445 KENT HECK 53 M BELLAIRE TX 27 4 2.4 MILE 00:39:50
42 48 636 K.C. ARNOLD 50 M CHARLESTON SC 31 5 2.4 MILE 00:40:15
39 45 386 MARY DORE 51 F CHARLOTTE NC 10 1 2.4 MILE 00:40:07
94 100 266 DONNA HOOE 52 F FLEMING GA SAVANNAH MASTERS 34 2 2.4 MILE 00:42:38
117 123 331 STEPHANIE HUNT 52 F MT. PLEASANT SC 46 3 2.4 MILE 00:43:42
122 128 310 SARA MILICI-BOPP 51 F SIMPSONVILLE SC GREENVILLE SPLASH 48 4 2.4 MILE 00:43:56
146 152 258 ANNE MORELOCK 52 F CHARLOTTE NC 60 5 2.4 MILE 00:44:51
55 - 59
Div Place Race Place Bib Name Age Gender City State Team Name Gender Place Age Place Division Gun Time
24 30 449 BRANDON GUEST 55 M MOUNT PLEASANT SC 21 1 2.4 MILE 00:39:25
70 76 557 KEITH KIRKLAND 55 M CHARLESTON SC 46 2 2.4 MILE 00:41:22
85 91 492 MICHAEL WALSH 56 M CHARLESTON SC 56 3 2.4 MILE 00:42:05
126 132 531 ANDY KURTZMAN 59 M LAURINBURG NC 77 4 2.4 MILE 00:44:04
137 143 530 DAVID PARLER 59 M FOLLY BEACH SC PALMETTO MASTERS 82 5 2.4 MILE 00:44:31
141 147 332 PAM ALLEN 59 F WILMINGTON NC 57 1 2.4 MILE 00:44:41
155 161 260 PAM BECK 58 F CHILLICOTHE OH 65 2 2.4 MILE 00:44:58
246 252 215 CAROL SALTER 56 F CLEMSON SC 107 3 2.4 MILE 00:48:45
300 306 348 KATY HILL 56 F CHARLOTTE NC CHARLOTTE MASTERS 131 4 2.4 MILE 00:50:43
391 397 376 EFFIE CANDY HEULITT 59 F LITTLE ROCK AR 177 5 2.4 MILE 00:56:23
60 - 64
Div Place Race Place Bib Name Age Gender City State Team Name Gender Place Age Place Division Gun Time
90 96 509 RICK ETT 60 M MT. PLEASANT SC SMRT MASTERS 58 1 2.4 MILE 00:42:23
103 109 596 PETER HOLSTON 63 M MEDIA PA SMRT MASTERS 65 2 2.4 MILE 00:43:13
204 210 558 LAWRENCE NODINE 61 M DECATUR GA 114 3 2.4 MILE 00:47:01
214 220 635 JERRY LARIMER 64 M CHARLESTON SC 120 4 2.4 MILE 00:47:33
226 232 489 MARK BRANTLEY 61 M CHARLOTTE NC CHARLOTTE MASTERS 128 5 2.4 MILE 00:48:16
77 83 360 BEVERLY AMICK 60 F WINSTON-SALEM NC 25 1 2.4 MILE 00:41:34
108 114 231 SUSAN FRANCIS 62 F KIAWAH ISLAND SC 41 2 2.4 MILE 00:43:29
208 214 336 NANCY VAN AST 64 F SUMMERVILLE SC PALMETTO MASTERS 91 3 2.4 MILE 00:47:06
233 239 279 BARBARA BARBER 62 F GREENVILLE SC WAMT 101 4 2.4 MILE 00:48:27
283 289 707 SUSAN NICHOLS 60 F CRAWFORDVILLE FL 124 5 2.4 MILE 00:49:57
65 - 69
Div Place Race Place Bib Name Age Gender City State Team Name Gender Place Age Place Division Gun Time
134 140 541 JAY BRZEZINSKI 68 M ISLE OF PALMS SC PALMETTO MASTERS 80 1 2.4 MILE 00:44:27
273 279 583 MICHAEL MCGRATH 66 M WILMINGTON NC 154 2 2.4 MILE 00:49:33
289 295 518 JAMES EZELLE 65 M BELLAIRE TX 164 3 2.4 MILE 00:50:10
364 370 432 DEREK FYFE 68 M JOHNS ISLAND SC 205 4 2.4 MILE 00:54:33
379 385 515 BEN MCINNES 68 M CHARLESTON SC 212 5 2.4 MILE 00:55:29
132 138 235 DANA BROWN 67 F MOUNT PLEASANT SC PALMETTO MASTERS 54 1 2.4 MILE 00:44:22
285 291 289 TEDDY STOCKWELL 66 F DANIEL ISLAND SC 125 2 2.4 MILE 00:50:04
70 - 98
Div Place Race Place Bib Name Age Gender City State Team Name Gender Place Age Place Division Gun Time
225 231 484 ROLF VON HELLENS 70 M HUNTSVILLE AL 127 1 2.4 MILE 00:48:14
284 290 424 JOHN ANDERSON 72 M FAIRFIELD CA 160 2 2.4 MILE 00:49:57
317 323 480 BUCKY MOCK 70 M MANNING SC 178 3 2.4 MILE 00:51:23
375 381 481 FRED RIESEN 72 M WANDO SC 208 4 2.4 MILE 00:55:13
395 401 413 NED TYLER 73 M GRANDY NC 216 5 2.4 MILE 00:56:46
407 413 207 CAROL QUINN 70 F PAWLEYS ISLAND SC 182 1 2.4 MILE 00:59:30
99 - 99
Div Place Race Place Bib Name Age Gender City State Team Name Gender Place Age Place Division Gun Time

Race Info

Participants:
592
Last Updated:
6/1/2015 12:18:50 PM

Tip: Swipe the results table to view more.

Search for Name, Bib, City, State or Team
in the field above… by clicking the icon below…

Notes & Race Statistics

5 MILE - 175


Male
Total Finishers Avg Pace
123 00:00

Female
Total Finishers Avg Pace
52 00:00

2.4 MILE - 417


Male
Total Finishers Avg Pace
230 00:00

Female
Total Finishers Avg Pace
187 00:00
This event was timed using RM Timing Systems
Take control of your event

Have a question or need to make a correction?

Submit a Result Correction