Race Results for…
Ross HS Invitational

October 10, 2020 Results presented by Timing Spot and timed by GHG Timing
Participants:
62
Last Updated:
10/10/2020 11:49:52 AM
Stats

Overall Results

Tip: Swipe the results table to view more.
62 entrants …
XC Results
Bib Name Gun Elapsed Age Gender Team Name Pace Race Place
188 ANDREW CORBETT 00:18:34.45 11 M Elder 1
1778 JACOB WAGNER 00:18:49.71 9 M Milford 2
342 GEORGE SUNDRUP 00:19:21.56 10 M Elder 3
1199 ANDREW HECKART 00:19:31.58 10 M Lebanon 4
244 JAKE HUGHES 00:19:42.48 9 M Elder 5
178 KENNY BIER 00:19:45.63 9 M Elder 6
283 NICK LONNEMAN 00:19:51.84 10 M Elder 7
195 JACK DAVIS 00:19:54.25 11 M Elder 8
3088 AJ WERNER 00:20:13.77 10 M Oak Hills 9
326 DANIEL SCHNEIDER 00:20:17.87 11 M Elder 10
177 HAYDEN ANGEVINE 00:20:20.47 10 M Elder 11
1219 PATRICK NEWMAN 00:20:28.03 10 M Lebanon 12
285 MATTHEW LUTHY 00:20:29.40 10 M Elder 13
1273 AIDAN SMITH 00:20:30.73 9 M Lebanon 14
1271 GABE SHINSKI 00:20:31.13 10 M Lebanon 15
1010 WILLIAM HOLTHAUS 00:20:37.24 10 M Lak. East 16
300 MATTHEW MOSER 00:20:44.75 10 M Elder 17
279 ERIK LONG 00:20:46.66 9 M Elder 18
290 MITCH MCLAUGHLIN 00:20:52.31 9 M Elder 19
1013 SHEMAR MASSIE 00:20:52.79 12 M Lak. East 20
3015 GARRETT HENEBRY 00:20:53.02 9 M Oak Hills 21
1246 MARK ROBLE 00:20:59.82 12 M Lebanon 22
1178 RYLAN BLINKIEWICZ 00:21:02.67 9 M Lebanon 23
1191 WILLIAM DREYER 00:21:04.85 9 M Lebanon 24
3091 BRENNAN WERNER 00:21:07.65 9 M Oak Hills 25
898 ANDREW CASH 00:21:09.37 10 M Lak. East 26
1212 SIMON KUBE 00:21:10.00 9 M Lebanon 27
274 CONNOR LOEBKER 00:21:11.80 9 M Elder 28
351 MATTHEW TELSCHER 00:21:13.90 12 M Elder 29
206 JACOB EDDINGFIELD 00:21:18.73 9 M Elder 30
1214 COOPER NATHAN 00:21:34.40 11 M Lebanon 31
1195 JOE GEERS 00:21:34.76 9 M Lebanon 32
217 CONNOR EICHHORN 00:21:37.89 9 M Elder 33
1269 CARTER SHINSKI 00:21:41.98 10 M Lebanon 34
339 DAVID SPONAUGLE 00:21:44.36 12 M Elder 35
1897 THOMAS MILLER 00:21:46.95 10 M Moeller 36
1014 DEREK NIEHAUS 00:22:03.91 9 M Lak. East 37
1268 NICK SERVIZZI 00:22:24.77 10 M Lebanon 38
258 JACOB KNEPFLE 00:22:26.72 10 M Elder 39
627 JOEY SMITH 00:22:28.97 10 M Fairfield 40
303 SEAN MURRAY 00:22:29.97 9 M Elder 41
2093 DANIEL TURNBOW 00:22:44.59 10 M Moeller 42
1015 ADAM OUAHIDY 00:22:49.99 11 M Lak. East 43
307 LUCA OLIVERIO 00:22:50.89 9 M Elder 44
519 AIDEN GARDNER 00:22:59.57 10 M Fairfield 45
1759 RYAN COORS 00:22:59.85 11 M Milford 46
480 JOSEPH D'ANGORA 00:23:13.23 10 M Fairfield 47
3065 BRADY NELLER 00:23:15.90 9 M Oak Hills 48
239 TYLER GUIDROZ 00:23:17.40 11 M Elder 49
182 BRADY CAPPEL 00:23:26.77 11 M Elder 50
62 entrants …

Winners

Tip: Slide the results table left and right to view more.
Overall
Bib Name Gun Elapsed Age Gender Team Name Pace Race Place
188 ANDREW CORBETT 00:18:34.45 11 M Elder 1
1 - 99
Bib Name Gun Elapsed Age Gender Team Name Pace Race Place
188 ANDREW CORBETT 00:18:34.45 11 M Elder 1
1778 JACOB WAGNER 00:18:49.71 9 M Milford 2
342 GEORGE SUNDRUP 00:19:21.56 10 M Elder 3
1199 ANDREW HECKART 00:19:31.58 10 M Lebanon 4
244 JAKE HUGHES 00:19:42.48 9 M Elder 5

Race Info

Participants:
62
Last Updated:
10/10/2020 11:49:52 AM

Tip: Swipe the results table to view more.

Search for Name, Bib, City, State or Team
in the field above… by clicking the icon below…

Notes & Race Statistics

XC - 62


Male
Total Finishers Avg Pace
62 00:00

Female
Total Finishers Avg Pace
0 00:00
Timed using RM Timing Systems
Take control of your event
A product of US Sports Timing

Have a question or need to make a correction?

Submit a Result Correction